Tüm dünyada daha popüler Airwheel unicycle elektrikli arabalar dikkat Airwheel ürünlerini ?demeye ba?lad?.

  • Source:Airwheel
Airwheel, “unicycle” denilen tek tekerlekli bisikletlerden ilham alınarak tasarlanmış bir şehir gezi aracı. Kullananlar üzerinde hem şaşırtıcı şekilde dengede duruyor, hem de hareket ettiklerinde süzülüyor gibi görünüyorlar.Cihaz aslında Segway ile benzer bir prensiple çalışıyor.
İçindeki jiroskop mekanizması sayesinde kullanıcı kolayca ayakta denge halinde durabiliyor ve elektrikli motoru ile de hareket ediyor. Airwheel’in iki yanındaki kapaklar açılıp basamak haline geliyor ve binerken ayakla azıcık ittirmek hareket etmeye yetiyor. İstediğiniz yöne doğru dönmek için vücudunuzu o tarafa biraz eğerek ağırlık vermeniz yeterli.

Airwheel’in farklı modelleri var. En basit ve ucuz modeller maksimum saatte 15 kilometre hız yaparak 15-20 kilometre mesafeye tek şarjla gidebiliyor. Daha ileri modeller ise 120 kilograma kadar ağırlık taşıyabiliyor, 30 kilometre hıza çıkabiliyor ve 30-35 kilometre kadar mesafe gidebiliyor. Durduğunuzda üst kısmındaki tutacaktan kaldırıp elinizde taşıyabiliyorsunuz, çünkü Airwheel modelleri sadece 9-14 kilo ağırlığında.
Previous:Enjoy the Cool Airwheel smart scooters Riding in the Hot Summer Day - Smart electric scooters.
Next:Pas les mêmes monocycle de mode des voitures électriques, la fabrication de Airwheel