Ekologiczne Środki Transportu - Nasza Przyszłość

  • Source:Airwheel

Cały świat już się zastanawia nad bardziej ekologicznymi środkami transportu, niż najbardziej popularne w naszym życiu samochody. Jesteśmy tak do nich przywiązani, że nie potrafimy się bez nich obyć już nie tylko podczas dojazdu do pracy, ale nawet przy kilkuset metrowej podróży do znajomego czy do osiedlowego sklepu. Czy zastanawialiście się kiedyś ile pieniędzy i czasu każdy z nas przez to traci?

 

Wydaje nam się, że taki przejazd to wygoda, oszczędność czasu, oraz że nie ma to wpływu na nasze środowisko. Nic bardziej mylnego. Samochód trzeba przecież wyprowadzić z garażu czy parkingu. Jeśli parkujesz na ulicy musisz do niego najpierw dojść, co nie zawsze jest takie szybkie. Po dojechaniu na miejsce trzeba auto gdzieś zaparkować, a to w dużych miastach często graniczy z cudem i zajmuje naprawdę dużo czasu, oraz kosztuje wiele nerwów. Idąc pieszo często zrobilibyśmy to szybciej i o wiele przyjemniej.

 

A co z kosztami i naszym zdrowiem? "Taki przejazd to żaden koszt" czy nie raz sobie tak mówiłeś? Na pewno. A przecież właśnie na krótkich trasach, przy zimnym silniku samochody spalają najwięcej paliwa, oraz emitują najwięcej zanieczyszczeń a te niestety nie mają dobrego wpływu na nasze życie.

 

Coraz większy smog, ocieplanie klimatu, problemy z oddychaniem czy wiele chorób cywilizacyjnych, spowodowanych jest właśnie zanieczyszczeniem środowiska przez wszechobecne spalinowe środki transportu. Chcemy aby nasze dzieci żyły w lepszym świecie, więc czemu sami go niszczymy?

 

Alternatywą dla straty czasu, pieniędzy i zanieczyszczenia środowiska stają się nowoczesne ekologiczne i przenośne środki transportu, wykorzystujące energię ze źródeł odnawialnych jak energia słoneczna czy elektryczna. Przykładem takiego urządzenia jest Airwheel. Przenośny, lekki, ekologiczny, szybki i prawie darmowy w eksploatacji, staje się idealnym rozwiązaniem zarówno dla mieszkańców zanieczyszczonych i zakorkowanych dużych miast, ale także dla mieszkańców małych miejscowości i wsi, gdzie możliwość przemieszczania się często jest dużym problemem.

 

Previous:Airwheel Q5 -- 2 wheeled scooter gives new learner learn boldly
Next:Newest Airwheel Q3 Electric Unicycle as Panoramic Transportation For Adults...